Gdzie nad morze w marcu

Interesuje Cię wypoczynek nad morzem w marcu? W pięknym i spokojnym miejscu? To dobrze trafiłeś. Już dziś zarezerwuj nocleg: tel. kom. 691 404 644 lub 603 932 193

Gdzie nad morze w marcu? Wystarczy wyobrazić sobie urzekające sosny, łagodne morze, słoną bryzę, klify i delikatne słońce w oddali. Nie są to, linijki z romantycznej powieści, ale najnowsza rzeczywistość polskiego wybrzeża Bałtyku. Poza dużymi kurortami nadmorskimi, pięknie położone są małe nadmorskie miejscowości, które mają to do siebie, że kto raz w nich zagości, będzie to robił zawsze, gdy pomyśli o odpoczynku.Takim atrakcyjnym niewielkim miasteczkiem jest Trzęsacz z kąpieliskiem na brzegu klifowym z 200 m linią brzegową.

To wyjątkowo piękne miejsce znajdujące się nieopodal Rewala i Pobierowa, które jest odwiedzane przez turystów z Polski i zagranicy przez cały rok. Czy łatwo wynająć pokój w marcu? Zawsze lepiej wcześniej zarezerwować pokój, aby spełniał on wszystkie standardy i wymagania. Ulubionym miejscem pobytu turystów jest pensjonat Ataman dostosowany do potrzeb różnych gości. Można wynająć przestronny pokój (30m2), domek (50m2) czy też apartament (46m2). Wszystkie są komfortowo wyposażone, posiadają łazienkę, balkon albo mini ogródek, lodówkę, naczynia, czajnik.

Gdzie nad morze w marcu – na pewno z dala od zatłoczonych kurortów

Wszędzie na całej długości wybrzeża Bałtyku znajduje się wysoko rozwinięta infrastruktura, która jest niezbędna do dobrego i przyjemnego wypoczynku. Jest, więc prawdopodobne, że urlop nad morzem w marcu w pięknym Trzęsaczu jest świetną alternatywą dla kurortów południowych. Jest to szczególnie odpowiednie dla osób, które nie tolerują gorącego klimatu. Miasteczko jest malowniczo położone na klifie nad piaszczystą plażą. Odwiedzane nie tylko latem, gdy pojawią się pierwsze promienie słońca w marcu, turyści przyjeżdżają w swoje ulubione miejsce rodzinne, ponieważ mają pewność, że osiągną tu komfort psychiczny.  

To piękne małe miasteczko nad Bałtykiem oferuje turystom wypoczynek na najwyższym poziomie. Każdy, kto lubi zwiedzać zabytki nie zawiedzie się, w Trzęsaczu oraz okolicach znajduje się wiele ciekawych ruin i gotycki ratusz. W końcu tereny nadmorskie oprócz rozwiniętej nowoczesnej infrastruktury posiadają niezwykłą przeszłość historyczną i mają wiele atrakcji kulturalnych. Głównym skarbem terenów nadbałtyckich jest niewątpliwie wspaniała przyroda. Znajdują się tu wspaniałe piaszczyste plaże, malownicze lasy z niezwykle bogatą florą i fauną. Pensjonat Ataman położony jest w ekologicznym czystym środowisku, dzięki najczystszemu powietrzu, wodzie morskiej oraz lasom sosnowym.Tutejsza przyroda nie pozostawia obojętnym żadnego z odwiedzających.

Dlaczego w marcu nad morze?

W Polsce pogoda w marcu może przybierać różne oblicza: czasami piękna, ciepła, słoneczna, a czasami chłód, wiatr i deszcz. Ale jest jedna zaleta tej gorszej pogody, to większe stężenie jogu, który jest dobroczynnym pierwiastkiem dla osób cierpiących na niedoczynność tarczy lub zmagających się z depresją i chorobami serca. Jest nad Bałtykiem taka miejscowość, która bez względu na panującą porę roku prezentuje się wspaniale.To Trzęsacz, który zachwyca o każdej porze roku, ale w marcu, gdy wiosna budzi się do życia wygląda po prostu przepięknie. Co tak urzeka turystów? Nadzwyczajne klify, piaszczysta plaża, czysta woda i zdrowe powietrze.

Na jakie atrakcje można liczyć odwiedzając Trzęsacz w marcu?

Po odpoczynku w komfortowym pokoju w pensjonacie Ataman i zjedzeniem posiłku w jednym z lokali gastronomicznych przychodzi czas na podziwianie atrakcji tego nadmorskiego miasteczka. Bez względu na ukierunkowane zainteresowania każdy powinien zobaczyć, chociaż raz takie miejsca jak:

  • 100 letnia kolej wąskotorowa oddana do użytku w 1896 roku, posiadająca wtedy tory o szerokości 750 mm, jeżdżąca na trasie: Gryfice, Trzęsacz, Rewal i Niechorze. Ale w roku 1916 przedłużono trasę o kolejne miejscowości i dojeżdża do Pogorzelicy i Trzebiatowa, już z większym rozstawem szyn do 1000 mm. Obecnie pociąg turystyczny przewozi turystów trasie: Gryfice, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica.
  • Dla miłośników jazdy rowerowej powstał szlak Gryfland o długości 250 km. Przemierzając drogę można poznać najpiękniejsze miejsca powiatu gryfickiego.
  • Kto nie lubi zwiedzać latarni morskiej, która o każdej porze roku przyciąga turystów? W marcu, gdy pogoda sprzyja wiele osób pragnie odwiedzić tą 130 letnią budowlę osiągającą wysokość 45 m. Światło latarni widoczne już jest z odległości ponad 36 kilometrów.
  • Coraz więcej osób uczy się jazdy konnej i o każdej porze roku przybywa miłośników koni. W Trzęsaczu stadnina koni położona jest na pięknym terenie, dzięki czemu można przeżyć wspaniałą przygodę podczas wycieczki konnej. Marzec na morzem to wspaniały czas, aby nauczyć się tej pięknej sztuki jeździeckiej.
  • Pasjonaci zwiedzania zabytków powinni zawitać do Trzebiatowa, aby zobaczyć gotycki ratusz z przełomu XIII i XIV wieku.
  • W samym Trzęsaczu znajdują się ruiny gotyckiego kościoła pw. Św. Mikołaja z przełomu XIV i XV wieku. Kościół został postawiony niedaleko od brzegu morza i stopniowo ulegał zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Obecnie widoczna jest tylko południowa ściana świątyni u szczytu klifu.

Każdego dnia można przeżyć inną przygodę, delektując się marcową pogodą i nadmorskim klimatem, który poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne. Wieczorem można rozpalić ognisko na terenie przylegającym do pensjonatu Ataman i przyjemnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Będzie, co wspominać przy urokliwych płomieniach ognia.

Kontakt


Willa Ataman.
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz,
tel. 603 932 193
lub 691 404 644
e-mail: annaatamanczuk@wp.pl

REZERWACJE


Zainteresowała Cię oferta?
Rezerwacje: kom. 691 404 644 lub 603 932 193
Nr konta rezerwacji: BIC-PKO PPPLPW 79 1240 3826 1111 0000 4399 2771