Gdzie nad morze w lutym

Interesuje Cię wypoczynek nad morzem w lutym? W pięknym i spokojnym miejscu? To dobrze trafiłeś. Już dziś zarezerwuj nocleg: tel. kom. 691 404 644 lub 603 932 193

Czy ferie zimowe w lutym można spędzić na pięknym polskim morzem? To doskonały wybór zważywszy na korzystniejsze warunki zdrowotne, mniejszą ilość turystów i wszechogarniający spokój. Gdzie nad morze w lutym? Nie trzeba wybierać wielkich kurortów, aby przyjemnie spędzić czas i dobrze odpocząć. Doskonałym miejscem na zimowy relaks jest miasteczko nadmorskie Trzęsacz położone na wybrzeżu Rewalskim. Pasjonaci historii będą mogli puścić wodze swojej fantazji, ponieważ w tym miejscu znajdują się ruiny kościoła, którego większą cześć zabrało morze. Te pozostałości są nie lada atrakcją turystyczną. Czy w Trzęsaczu można wynająć komfortowy pokój lub domek? Tak, całoroczna willa Ataman zaprasza gości do skorzystania z wygodnych pokoi, apartamentów lub domków. A jest położona w niezwykle cichej i spokojnej okolicy zaledwie 1,5 km oddalonej od Rewala i 3km od Pobierowa.  

Gdzie wygodnie wypocząć nad morzem w lutym?

Usługi hotelowe świadczy pięknie położony i urządzony pensjonat, który serdecznie wita turystów, zapewniając im komfortowo wyposażone pokoje, aneksy kuchennie i łazienki. Każdy czuje się swobodnie, ponieważ pokoje mają osobne wejście, mini ogródek lub balkon. Goście mogą rozpalić ognisko i upiec kiełbaski, upiec coś na grillu, wypożyczyć rower, jeżeli warunki pogodowe na to pozwalają i bezpiecznie zaparkować samochód. Głód i pragnienie można ugasić w licznych punktach gastronomicznych i sklepach, których w Trzęsaczu nie brakuje. Czy można zjeść pyszną smażoną rybę? Tak, tutaj to główna potrawa w każdym menu.

Wypoczynek w spokojnym miejscu

Posiadając urlop w lutym, warto postawić na wypoczynek nad morzem. Najprzyjemniejszy relaks można osiągnąć z dala od zgiełku wielkich miast, dlatego Trzęsacz jest optymalnym wyborem.To mała malownicza miejscowość położona na Pobrzeżu Szczecińskim, w sezonie zimowym nie ma tu tłoku, jest cicho i wygodnie. Miękka piaszczysta powierzchnia zanurzona jest w falach, a dookoła niezrównane lasy sosnowe. Aby dotrzeć na plażę trzeba pokonać schody, ponieważ jest ona położona na urwisku, które naprawdę robi wrażenie. Ale to dobra aktywność fizyczna po śniadaniu i obiedzie. Ponadto jest tam punkt widokowy i rozciągająca się piękna panorama na okolice i ruiny kościoła, które zostały już okryte legendą. Pasjonaci technologii z przeszłości na pewno będą chcieli przejechać się kolejką wąskotorową z Gryfic do Niechorza lub nietuzinkowym pociągiem retro z Trzęsacza do Pogorzelic.Tutaj nie można się nudzić!

Jak poprawić zdrowie nad morzem w lutym?

Dobroczynny wpływ jodu na organizm człowieka już dawno został potwierdzony. Ale dlaczego człowiek potrzebuje jodu i jak go skuteczniej zdobyć? Najwięcej jodu można zdobyć na brzegu morza (200 do 300 m). Natomiast jego największe stężenie w powietrzu jest w miesiącach zimowych, dlatego osoby, które mają wskazania medyczne, właśnie w tym okresie przyjeżdżają nad Bałtyk. Warto wiedzieć, że jod jest pierwiastkiem, bez którego organizm ludzki nie może normalnie funkcjonować. Odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu tarczycy, która dostarcza do organizmu ważnych hormonów oraz reguluje pracę układu nerwowego i krążenia.

Niedobór jodu może być przyczyną niedomagania tarczycy (niedoczynność), spadku nastroju, wystąpienia schorzeń układu krążenia i ogólnego osłabienia. Dlatego wdychanie jodu w lutym przynosi najlepsze korzyści zdrowotne ludziom w każdym wieku. Również wietrzna, sztormowa pogoda sprzyja większemu stężeniu tego pierwiastka w powietrzu. Zwiedzanie nadmorskiej miejscowości Trzęsacz jest przydatną alternatywą.

Korzyści zdrowotne z wdychania jodu nad morzem w lutym:

  • Woda morska jest bogata w jod, a ryby są ważnym źródłem jodu. Przede wszystkim jod znajduje się w świeżym dorszu i mintaju.
  • Unosi się w powietrze i na ziemię, jego stężenie w powietrzu rozprzestrzenia się na odległość około 300 m od brzegu. Dlatego tak ważne są spacery po plaży.
  • Warzywa i owoce uprawiane na obszarach położonych bliżej morza również zawierają więcej tego pierwiastka.
  • Przyjemny powiew wiatru z jodem, tworzony jest przez silne wiatry i duże fale. Dlatego obficiej występuje przy wietrznej pogodzie, a nawet podczas burz, zwłaszcza wiosną, jesienią i zimą. Dzięki temu wycieczki poza sezonem letnim są bardzo cenne.

Niektóre źródła twierdzą, że Morze Czarne i Śródziemnomorskie, mają bardzo niską zawartość jodu. W Morzu Azowskim jest go nieco więcej, ale Morze Bałtyckie jest bardzo bogate w jod. Dlatego poszukując źródła tego cudownego pierwiastka warto wybrać się do Trzęsacza położonego tylko kilometr od Rewala.  

Jest wiele ciekawych miejsc, które można zobaczyć w Trzęsaczu, Rewalu czy Trzebiatowie. Wynajmując apartament w pensjonacie Ataman, wszędzie można dojechać a, w razie pytań skorzystać z pomocy jego obsługi. Do tej urokliwej, historycznej miejscowości przez cały rok przyjeżdżają turyści spragnieni świeżego powietrza, jodu, widoku piętrzących się fal. Komfort, jaki mają zapewniony w pensjonacie w połączeniu z tymi wszystkimi atrakcjami jest tym, czego potrzebuje człowiek do wypoczynku i regeneracji.

Kontakt


Willa Ataman.
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz,
tel. 603 932 193
lub 691 404 644
e-mail: annaatamanczuk@wp.pl

REZERWACJE


Zainteresowała Cię oferta?
Rezerwacje: kom. 691 404 644 lub 603 932 193
Nr konta rezerwacji: BIC-PKO PPPLPW 79 1240 3826 1111 0000 4399 2771