Gdzie nad morze w grudniu

Interesuje Cię wypoczynek nad morzem w grudniu? W pięknym i spokojnym miejscu? To dobrze trafiłeś. Już dziś zarezerwuj nocleg: tel. kom. 691 404 644 lub 603 932 193

Grudzień to pierwszy miesiąc zimy i ostatni miesiąc roku. Daje kilka słonecznych dni, ale jednocześnie w grudniu jest coś magicznego. Prawdopodobnie chodzi o to, że wszyscy czekają na Boże Narodzenie i Nowy Rok. A czy grudzień jest odpowiednim miesiącem na spędzenie urlopu nad Bałtykiem? Tak,to dobry pomysł zarówno dla podreperowania zdrowia i ukojenia duszy. Ale gdzie nad morze w grudniu? Wiele osób pomyślałoby o ciepłych krajach i ciepłych wodach, ale jest wielu ludzi w kraju i zagranicą, którzy wybierają Wybrzeże Rewalskie.Tak łatwo jest odzwierciedlić wszystko, co jest w duszy, cieszyć się każdym promieniem słońca i płatkami śniegu w Trzęsaczu oddalonym od Rewala tylko 1,5 km. Na komfortowy wypoczynek w grudniu zapraszają gospodarze  pensjonatu Ataman, zachęcają ciepłymi pokojami o wysokim standardzie, a co ważne, przyjmują gości przez cały rok. Grudzień nad morzem jest tych, którzy nie boją się zmarznąć i szukają miejsca, aby wypełnić swoje życie bajką.

Grudzień nad morzem przyciąga ludzi poszukujących wytchnienia i spędzenia czasu z rodziną

Pierwszy miesiąc zimy wypełniony jest oczekiwaniem na nadchodzące święta.Tempo życia przyspiesza, bo chce się robić to, na co nie było czasu przez cały rok. W tym wybrać się w podróż, aby nabrać sił i pozytywnych emocji przed nadejściem długich wakacji. Grudzień to okazja do odkrywania znajomych miejsc w nowy sposób. Podróżnych przyciągają nieośnieżone zimowe Karpaty, ogrody botaniczne, ale również morze z zamarzniętą linią brzegową i cudowną przyrodą stającą się częścią królestwa Królowej Śniegu. Grudzień jest najlepszym czasem na wycieczki, weekendowe wypady, co pozwala naładować się pozytywnymi emocjami i natchnieniem w środku sylwestrowego zrywu.

Zimowe wakacje nad polskim Bałtykiem cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród lokalnych, ale także zagranicznych turystów.To prawda, że morze przyciąga nie ciepłymi falami, ale przede wszystkim lasami sosnowymi i parkami ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża, długimi piaszczystymi plażami oraz oczywiście bliskością i dostępnością jeszcze dzikich terenów. Takim urokliwym miejscem jest Trzęsacz małe nadmorskie miasteczko ze stadniną koni, latarnią morską, koleją wąskotorową i ruinami kościoła pw. Św. Mikołaja.

Aktywny wypoczynek nad morzem w grudniu

Jak można aktywnie spędzać czas w Trzęsaczu nad Bałtykiem w grudniu? Dla miłośników jazdy rowerem przygotowano szlak rowerowy Gryfland, na który składa się sieć ścieżek rowerowych o długości 250 km. Wszystkie trasy zostały zorganizowane tak, aby każdy rowerzysta miał możliwość zwiedzenia najciekawszych terenów Powiatu Gryfickiego. Dla każdego, kto ludzi spacerować po lesie, zima nie jest przeszkodą, w grudniu nad morzem warto spacerować nie tylko po plaży, ale również wśród lasów sosnowych. Nordic walking jest ulubioną formą rekreacji ludzi w różnym wieku.

W uroczym miasteczku na Wybrzeżu Rewalskim jest dużo urzekających pięknem ścieżek do uprawiania marszu z kijkami. Ale to nie wszystko, jeżeli plaża będzie usłana warstwą śniegu można pokusić się o narciarstwo biegowe, które sprawia prawdziwą frajdę dorosłym i dzieciom. Można całą rodziną aktywnie wypoczywać w wybrany przez siebie sposób, ważne, aby dobrze, bezpiecznie i zdrowo wspólnie się bawić. Nad morze w grudni chętnie przyjeżdżają również biegacze trenujący jogging zimą, nie zabraknie dla nich ciekawych i wygodnych miejsc do uprawiania takiej aktywności. Czy w grudniu można kąpać się w morzu?Takie kąpiele są zarezerwowane tylko dla morsów, dla których każda pora roku jest dobra na wodną rekreację.

Zwiedzanie – co można zobaczyć na Wybrzeży Rewalskim w grudniu?

Poza wymienionymi atrakcjami w Trzęsaczu, trzeba wymienić również multimedialne muzeum na klifie. Co tam można zobaczyć? Piękne prezentacje z obrazem, dźwiękiem oraz światłem.To świetne bodźce doskonale ze sobą współgrające, dlatego docierają do wszystkich zmysłów ludzkiego ciała.Takie doznania przenoszą odwiedzających do niezwykłej krainy gdzie baśnie łączą się z nauką.

A można wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Niechorza. Tam warto podziwiać, park miniatur latarni morskich, a ukazują one latarnie z polskiego wybrzeża. Jest wiele historycznych oraz współczesnych latarni, które w skali 1:10 wyglądają niebywale. Nie tylko dzieci, ale również dorośli chętnie odwiedzają motylarnię w Niechorzu. Różnobarwne motyle nad głowami to niezwykły widok i wspaniały kontakt z żywą naturą. W Rewalu można udać się z dziećmi na basen lub do parku wodnego.

Po dniu pełnym przygód, zjedzeniu smacznego obiadu w jednej z placówek gastronomicznych, można udać się na zasłużony odpoczynek do pensjonatu Ataman. A tam czeka wygodne łóżko, telewizor, można obejrzeć ciekawy film, napić się gorącej, rozgrzewającej herbaty i wspominać wszystko, co udało się zobaczyć. Każdy gość ma udostępnione miejsce parkingowe, więc nie będzie konieczności szukania parkingu. A rano, gdy spadł śnieg, trzeba wziąć się za lepienie bałwana.To dobra rozrywka dla całej rodziny. Kolejną atrakcją, jaką można sobie zorganizować jest jazda na sankach i wojna na śnieżki. Wieczorem, warto rozpalić ognisko i upiec kiełbaski, które będą smakowały jak nigdy dotąd. Jak widać wycieczka w grudniu nad morze jest wspaniałym pomysłem, a Trzęsacz zaprasza gości przez cały rok!

Kontakt


Willa Ataman.
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz,
tel. 603 932 193
lub 691 404 644
e-mail: annaatamanczuk@wp.pl

REZERWACJE


Zainteresowała Cię oferta?
Rezerwacje: kom. 691 404 644 lub 603 932 193
Nr konta rezerwacji: BIC-PKO PPPLPW 79 1240 3826 1111 0000 4399 2771