Atrakcje

ATRAKCJE


Nadmorska kolej wąskotorowa liczy sobie ponad 100 lat. Oddano ją do użytku w lipcu 1896 roku. Wówczas tory o szerokości 750 mm połączyły Gryfice, Trzęsacz, Rewal i Niechorze. W roku 1916 linia została przedłużona do Pogorzelicy i Trzebiatowa. W tym też czasie zakończono przebudowę linii, powiększając rozstaw szyn do 1000 mm. Dziś turystyczny pociąg kursuje na trasie Gryfice – Trzęsacz – Rewal – Niechorze – Pogorzelica.

Szlak rowerowy Gryfland – to sieć ścieżek rowerowycho długości 250 km. Trasy rowerowe wytyczone zostały w taki sposób by turysta wybierający się w drogę nie stracił okazji by poznać najpiękniejsze miejsca Powiatu Gryfickiego.

Latarnia morska – została zbudowana ponad 130 lat temu. Po raz pierwszy światło zapalono w niej w 1866 roku, używając do tego celu lampę olejową z czterema knotami. Latarnia ma 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich (ponad 36 kilometrów). Zródłem światła jest specjalna żarówka 1000 W, której moc dwudziestokrotnie wzmacnia specjalny system pryzmatów.

Stadnina koni – miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu zapewne skorzystają z okazji przejażdżki konnej. To właśnie w Trzęsaczu znajduje się stadnina koni stanowiąca sama w sobie atrakcję turystyczną naszej miejscowości. Jak przekonują właściciele konie wakacje piękne tereny oraz wspaniała pogoda to fantastyczny pomysł na urlop.

TRZEBIATÓW. Warto wybrać się na wycieczkę do tej miejscowości. W Trzebiatowie jest gotycki ratusz, który powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Trzebiatowska Baszta Prochowa, zwana Kaszaną, powstała w trakcie budowy murów obronnych. Pałac w Trzebiatowie w obecnej formie został wybudowany w 1682r. Wcześniej istniał w tym miejscu gród, zamek i klasztor ufundowany dla Norbertanek w 1224r. przez Anastazję córkę Mieszka III Starego.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu – pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła znajdująca się u szczytu klifu.

LOKALIZACJA


Willa Ataman znajduje się w cichej i spokojnej okolicy. W niedalekiej odległości od Willi Ataman znajdują się punkty gastronomiczne oraz sklepy. Willa Ataman to miejsce, w którym znajdziesz spokój i cisze tak ważne dla każdego tury.

180

METRÓW OD PLAŻY

200

METRÓW OD PRZYSTANKU PKS

500

METRÓW OD STACJI KOLEI WYSOKOTOROWEJ

REZERWACJE


Zainteresowała Cię oferta?
Rezerwacje: kom. 691 404 644 lub 603 932 193
Nr konta rezerwacji: BIC-PKO PPPLPW 79 1240 3826 1111 0000 4399 2771

DO DYSPOZYCJI NASZYCH GOŚCI


SPRZĘT PLAŻOWY

ROWERY

TELEWIZJA

WI-FI

OGNISKO

TELEFON

NACZYNIA

PARKING

GRILL