Gdzie nad morze w kwietniu

Interesuje Cię wypoczynek nad morzem w kwietniu? W pięknym i spokojnym miejscu? To dobrze trafiłeś. Już dziś zarezerwuj nocleg: tel. kom. 691 404 644 lub 603 932 193

W okresie marca i kwietnia następuje przesilenie wiosenne, większość ludzi odczuwa zmęczenie, osłabienie i obniżenie nastroju. Co zrobić, aby wzmocnić organizm i odzyskać siły witalne? Oczywiście przyjechać nad Bałtyk, odetchnąć pełną piersią świeżym powietrzem, jodem i napawać się zapachem lasów sosnowych. Gdzie nad morze w kwietniu pojechać? Jest wiele pięknych miast nadmorskich, ale najbardziej zapadającym w serce jest Trzęsacz położony niedaleko Rewala i Pobierowa. To urokliwa miejscowość zapewniająca turystom relaks, wzmocnienie organizmu i przywrócenie dobrego nastroju. A co z zakwaterowaniem? Nie ma problemu, działa tutaj pensjonat Ataman dysponujący zarówno domkami dwupokojowymi, przestronnymi pokojami i apartamentami. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kwiecień to naprawdę wspaniały czas na odzyskiwanie sił i przygotowanie się do okresu letniego.

Jeśli nad morze w kwietniu to do małej ale najpiękniejszej nadmorskiej miejscowości

W kwietniu słońce operuje już mocniej, można rozstać się z puchowymi kurtkami, szalikami i czapkami. Aby się zregenerować lepiej omijać zatłoczone aglomeracje miejskie i wynająć komfortowy pokój w małej nadmorskiej miejscowości – Trzęsacz. W pensjonacie będzie można przygotować posiłek, herbatę, kawę, wyjść na balkon i pooddychać świeżym morskim powietrzem nasyconym jodem. Miłośnicy imprez będą mogli się zabawić a rowerzyści pokonywać wyznaczony dla nich szlak.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, rolnicy wypatrują bocianów, wszyscy cieszą się z pierwszych listków pojawiających się na drzewach i z kwiatów, które rozkwitają mnóstwem barw. Jak wyglądają nadmorskie plaże w kwietniu? To idealny okres na spacery brzegiem morza, w niezakłóconej ciszy, ponieważ nie ma jeszcze plażowiczów z parawanami i parasolami.Tylko szum fal, mewy i morska bryza, czego chcieć więcej.To w kwietniu w nadmorskim lesie spacer jest prawdziwą przyjemnością, spokój fauny, powoduje, że można spotkać wiewiórkę czy sarnę.     

Gdzie nad morzem w kwietniu wynająć pokój?

To pytanie często zadają osoby tęskniące za nadmorskimi plażami, ciszą i czystym powietrzem. Obecnie nie ma problemu z wynajęciem pokoju typu studio czy apartamentu. W pensjonacie Ataman w Trzęsaczu można naprawdę odpocząć w miłej atmosferze, skorzystać z pomocy kulturalnej obsługi. Nie ma problemu z zaparkowaniem samochodu czy spędzeniem czasu przy ognisku czy grillu. Właściciel udostępnia takie miejsca i można wspólnie z rodziną biesiadować, śmiać się i cieszyć życiem.

W kwietniu można trafić na piękną słoneczną pogodę, ale jeszcze nie jest to pora na kąpiele w morzu. Dlatego można dowoli spacerować po plaży, siedzieć w koszach i wdychać jod. Można również zobaczyć wiele ciekawych miejsc np. ruiny kościoła, ponieważ reszta świątyni runęła do morza w wyniku erozji nadmorskiego klifu, wieżę widokową, latarnię morską. Lub przejechać się kolejką wąskotorową na trasie Gryfice, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Jest też inna alternatywa a mianowicie odwiedzenie pobliskiej miejscowości Trzebiatów i zwiedzenie gotyckiego ratusza z XIII i XIV wieku. Miłośnicy jazdy konnej znajdą również coś dla siebie. W Trzęsaczu działa stadnina koni i zaprasza wszystkich chętnych na przejażdżki.

Co zobaczyć w kwietniu na Wybrzeżu Rewalskim?

Wybrzeże Rewalskie to siedem osad położonych nad brzegiem morza w niewielkiej odległości od siebie: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Rewal, Śliwin, Trzęsacz. Każde miasto ma swoją wyjątkową atmosferę. Ciekawie jest jeździć wzdłuż wybrzeża i odkrywać nowe plaże, promenady, muzea, latarnie morskie i inne atrakcje. Bałtyk wita turystów świeżym pachnącym powietrzem przepełnionym zapachem kwiatów, drzew iglastych i chłodem morza. Warto spacerować wzdłuż wybrzeża, jeść śniadania i kolacje na otwartym balkonie lub w ogródku. Po zimie ze smogiem ludzie nie chcą zmarnować ani jednego oddechu czystego tlenu. Czyste i świeże powietrze, niekończące się piaszczyste plaże, niebieska powierzchnia wody. Wystarczy wynająć pokój w Trzęsaczu i podróżować do sąsiednich miejscowości, aby wrócić wieczorem i wypoczywać na wygodnym leżaku na balkonie.

Plac Wielorybów w Rewalu

Majestatyczne rzeźby ryb w Rewalu.To miejsce oferuje piękny widok na morze, szczególnie w kwietniu o zachodzie słońca. Z tarasu widokowego można zejść na plażę. Według XVIII-wiecznej legendy miejscowi rybacy złowili w morzu wieloryba.Ta historia posłużyła, jako pomysł na stworzenie dwóch szkieletów wielorybów na placu. Konstrukcje wykonane są z metalu, są dość masywne i ciężkie, ale mimo to nie zakłócają krajobrazu i są turystyczną wizytówką miejscowości Rewal. Krajobraz wybrzeża jest tu bardzo zróżnicowany, każda nowa plaża różni się od poprzedniej.Turystom podoba się przestronna szeroka plaża wzdłuż lasu iglastego, plaża z miękkim i delikatnym piaskiem, plaże w lesie, a nawet plaże miejskie, na które można zejść z tarasów widokowych. Wiosną pływanie jest tu oczywiście niemożliwe. Nad Bałtykiem fajnie jest bawić się na piasku z dziećmi, zrobić piknik nad morzem, wygrzewać się na przyjemnie świecącym kwietniowym słońcu. 

Kontakt


Willa Ataman.
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz,
tel. 603 932 193
lub 691 404 644
e-mail: annaatamanczuk@wp.pl

REZERWACJE


Zainteresowała Cię oferta?
Rezerwacje: kom. 691 404 644 lub 603 932 193
Nr konta rezerwacji: BIC-PKO PPPLPW 79 1240 3826 1111 0000 4399 2771